Botox

Iniekcja toksyny botulinowej w skrócie
Cena: od 300 zł
Czas zabiegu: 15-30 min
Znieczulenie: TAK
Zdolność do prac: TAK
Sugerowana seria: zabieg + wizyta kontrolna
Czas utrzymywania efektów: 4-12 mc
Działanie toksyny botulinowej powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. W rezultacie dochodzi do zupełnie bezpiecznego i odwracalnego procesu zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu – mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć.
Terapia botoksem pozwala uzyskać optymalne efekty podczas leczenia zmarszczek różnego typu tj. kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze czy zmarszczki pod oczami.
Botoks bardzo dobrze działa działa w przypadku tzw zgrzytania zębami związanego z nadmierną pracą mięśni żwaczy. Dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej przeprowadzana jest również korekta brwi.
Okres rekonwalescencji po botoksie
Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest bezpieczny i małoinwazyjny, dlatego nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj pacjent może natychmiast wrócić do normalnej aktywności. Należy przez 24 godziny po zabiegu botoksem nie podejmować bardzo dużej aktywności fizycznej i powstrzymać się od spożywania alkoholu. Wskazane jest aby w okresie 2 tygodni od dnia zastosowania zastrzyków z toksyny botulinowej nie ogrzewać ostrzykniętej okolicy i nie korzystać z sauny czy solarium. Niekiedy może wystąpić niewielki miejscowy obrzęk, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo rzadko po zabiegu botoksem pojawia się siniak, który ustępuje w ciągu kilku dni.
Czas utrzymywania się efektów po zastosowaniu toksyny botulinowej Efektem w postaci wygładzenia zmarszczek utrzymuje się przez około 4-6 miesięcy
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej
• schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych,
• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
• miejscowe zakażenia skóry,
• ciąża oraz karmienie,
• uczulenie, na którykolwiek składnik preparatu,
• problemy z krzepliwością krwi,
• stosowanie bądź odstawienie w przeciągu tygodnia poprzedzającego zabieg leków takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy