Kwas hialuronowy

Wypełnianie zmarszczek w skrócie
Cena: od 800 zł
Czas zabiegu: 30-90 min
Znieczulenie: TAK
Zdolność do pracy: TAK
Sugerowana seria: 1-2 zabiegi
Czas utrzymywania efektów: 6-18 mc
Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym należącym do grupy glikozaminoglikanów. Są to wielocukry, charakteryzujące się specyficzną budową, Substancja ta występuje bardzo powszechnie w organizmie człowieka. Fizjologicznie kwas hialuronowy jest obecny w skórze w postaci soli sodowej (hialuronian sodu). Niestety, wraz z wiekiem, od ok. 25. roku życia, jego ilość stopniowo maleje, co powoduje, że skóra staje się bardziej wiotka, sucha, wrażliwa na czynniki zewnętrzne, pojawiają się na niej zmarszczki. Posiada on właściwość wiązania wody. Dzięki tej zdolności umożliwia utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry, a także jej napięcia, jędrności, czego efektem jest zdrowy, młody wygląd. Wraz z przebiegiem procesu starzenia się, jego ilość znacznie maleje – w 80 roku życia całkowicie zanika, co w rezultacie powoduje zwiotczenie skóry, jej ścieńczenie, a także tworzenie się różnego rodzaju zmarszczek
Kwas hialuronowy – dla kogo?
Kwas hialuronowy działa niezwykle łagodnie, dlatego może być bezpiecznie stosowany nawet do wrażliwej, skłonnej do zaczerwienienia skóry. Stosowany jest od 25 rż wzwyż
• jako profilaktyka przeciwstarzeniowa – osobom w każdym wieku, także młodym,
• do skóry suchej, przesuszonej, odwodnionej,
• do skóry narażonej na działanie słońca i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych, które naruszają barierę hydrolipidową skóry,
• kobietom w okresie menopauzy – wtedy bowiem następuje nagły spadek wilgoci w skórze,
• osobom pracującym w klimatyzowanych bądź ogrzewanych pomieszczeniach,
• jako wypełnienie ubytków tkankowych , drobnych zmarszczek. Poprawy owalu twarzy Kwas hialuronowy – efekty
• wygładzenie struktury skóry,
• redukcja drobnych zmarszczek,
• zwiększenia właściwości ochronnych skóry – i zmniejszenia tendencji do podrażnień,
• poprawa napięcia i elastyczności skóry,
• nadanie twarzy wypoczętego wyglądu,
• przywrócenie skórze blasku,
• ogólna poprawa kondycji skóry,
• redukcja cieni pod oczami / dolina łez/
Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym?
W pierwszym etapie na skórę poddawaną zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu, U pacjentów z niskim progiem bólowym, lekarz może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia stomatologicznego.
Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma , postać plastycznego żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy podajemy igłą lub mikrokaniulą z zastosowaniem różnych technik w zależności od obszaru i wskazań. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, , co, ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych a tym samy wystąpienia siniaków.
Czym jest kwas hialuronowy i jak pomaga w likwidacji zmarszczek?
W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry. Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca. Podaje się go w głąb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym. Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.
Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.
Efekty zastosowania kwasu hialuronowego
Efektem wypełniania kwasem hialuronowym jest likwidacja jego niedoboru. Następuje poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie, poprawa objętości skóry w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie. Doskonałe efekty nawilżające i modelujące przynosi wypełnianie ust kwasem hialuronowym. W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego nieusieciowanego efektem jest przede wszystkim nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy usieciowany przynosi natomiast doskonałe efekty przy modelowaniu twarzy, nosa czy kości policzkowych.