Osocze bogatopłytkowe I fibryna

„Wampirzy lifting” w skrócie
Cena: od 800 zł
Czas zabiegu : 60-90 min
Znieczulenie: TAK
Zdolność do pracy: TAK
Sugerowana seria: 3 zabiegi w schemacie 0-1-6 miesięcy
Czas utrzymywania efektów: 12-18 mc
Osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting). Co to jest?
Zabieg nz użyciem osocze bogatopłytkowego (tzw. wampirzy lifting) jest procedurą odzyskującą osocze z krwi własnej pacjenta. Krew pobiera się za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie poddaje odwirowaniu i separacji. Osocze jest główną częścią składową krwi. Separacja podczas odwirowania pozwala zagęścić osocze tak, aby uzyskać w nim jak najwyższe stężenie płytek krwi.. Ich biostymulujący efekt leczniczy wykorzystywany jest od lat, między innymi w ortopedii, chirurgii
Podsumowując, osocze ze względu na swoją biokompatybilność, usprawnia proces regeneracji tkanek oraz produkcji nowych naczyń krwionośnych. Aktywizuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz poprawia pracę komórek macierzystych.
Wskazania do leczenia osoczem bogatopłytkowym/PRP/
• pierwsze oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, fałdy, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
• zmęczenie skóry, brak napięcia, utratę blasku, wiotkość.
• łysienie typu męskiego, kobiecego wypadanie włosów po chemioterapii
• przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej , chirurgicznych , ortopedycznych
• wspomaganie trudno gojących się ran
Efekty leczenia PRP
Terapia osoczem zapewnia wyraźną odnowę i regenerację skóry, wygładzenie zmarszczek, jak również poprawę jędrności.
Efekty zabiegu:
• rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
• poprawa ukrwienia skóry
• wygładzenie zmarszczek i fałdów
• przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej , chirurgicznych , wspomaganie trudno gojących się ran
• zahamowanie łysienia ,
Fibryna a osocze bogatopłytkowe, który zabieg wybrać?
Osocze bogatopłytkowe
Inaczej określane jako PRP, czyli platelet rich plasma. Preparat pozyskany z krwi pacjenta jest koncentratem trombocytów czyli płytek krwi w niewielkiej objętości osocza, które są niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Czynniki wzrostu stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Osocze bogatopłytkowe dzięki zawartości tych czynników jest doskonałym materiałem odmładzającym, przyspieszającym gojenie oraz regenerację, w tym odrost włosów.
Fibryna bogatopłytkowa
Fibryna jest również pozyskiwana z krwi pacjenta, lecz uzyskujemy ją podczas odpowiedniej procedury odwirowania i izolowania. Sieć fibryny charakteryzuje się bardzo dużą liczbą płytek krwi, komórek macierzystych i leukocytów. Płytki krwi zawieszone w fibrynie dłużej w porównaniu z PRP uwalniają czynniki wzrostu, cytokiny, powodują też migrację komórek macierzystych do miejsca podania. Skoncentrowana formuła sprawia, że preparat utrzymuje się i działa dłużej w miejscu aplikacji, dzięki czemu efekty związane z przebudową, regeneracją i naprawą struktury skóry są jeszcze bardziej widoczne.
Jaka jest różnica?
Metoda z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cechuje się szybkim uwolnieniem dużego stężenia czynników wzrostu, a fibryna posiada płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze i dzięki niej proces jest dłuższy. Zabiegi z osoczem, ze względu na jej właściwości, stosujemy w przypadku regeneracji, przyśpieszenia gojenia oraz odmłodzenia zmęczonej skóry. Skoncentrowana forma fibryny sprawia, że wprowadzenie jej powoduje odnowę biologiczną tkanek, więc idealnie sprawdzi się przy głębokich zmarszczkach, zapadniętej skórze i ubytkach tkanek. Wykonując zabieg z użyciem obu preparatów skorzystamy z zalet każdego z nich, a skóra zostanie kompleksowo zregenerowana. Wykorzystujemy tu potencjał regeneracyjny obu preparatów z jednoczesnym wypełnieniem fibryną tych obszarów, które tego wymagają bruzdy nosowo-wargowe, dolina łez czy głębokie zmarszczki.
JAK WYGLADA ZABIEG TERAPII OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM
Zarówno jeden jak i drugi zabieg wykonywany jest po naniesieniu kremu znieczulającego na skórę. Stosuje się technikę mikronakłuć wybranego obszaru - należą one do tzw zabiegów weekendowych. 2-3 dniowa rekonwalescencja w trakcie której ustępuje zaczerwienienie twarzy w zupełności wystarcza.